Mbetet pa fjalë Heynckes..! Zbulohet trajneri i ri i Bayern Munchen..! – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
16 °C

Mbetet pa fjalë Heynckes..! Zbulohet trajneri i ri i Bayern Munchen..!

00:00 | 17 Mars 2018

Bayern Munchen e ka kontaktuar trajnerin e Tottenham Hotspurit, Mauricio Pochettinon, duke kërkuar që ai ta zëvendësojë Jupp Heynckes, sipas pohimeve të Dietmar Hamann.

Heynckes mori përsipër bavarezët në mesin e këtij stinori, por mund të qëndrojë edhe pas këtij sezoni.

“E di që Bayerni ka qenë në kontakt me Pochettinon dhe që ai ishte një opsion – dhe ende mund të jetë”, ka shpjeguar ish-mesfushori i Liverpoolit dhe Gjermanisë në një intervistë për Sky.

“Disa thonë që trajneri i Bayernit duhet të jetë një gjerman, mudn të jetë një zonë e rëndësisë, por jo e vetmja”.

“As Pep nuk ishte perfekt. Ka të bëjë me zgjedhjen e trajnerit më të mirë që është e mundur. Për mua, ai është Pochettino”, ka thënë Dietmar Hamann.

 

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!