Mbyllet koha e rregullt në ndeshjen Kroaci – Angli, shikoni çfarë po ndodh – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Mbyllet koha e rregullt në ndeshjen Kroaci – Angli, shikoni çfarë po ndodh

21:51 | 11 Korrik 2018

Ka përfunduar koha e rregullt në ndeshjen mes Kroacisë dhe Anglisë.

Kombëtarja angleze dhe ajo kroate nuk arritën që të shënonin më shumë se një gol, duke e dërguar ndeshjen në vazhdime, raporton ORAinfo.

Ishte Anglia që kaloi e para në epërsi me anë të Trippier në minutën e 5’, ku me atë rezultat përfundoi edhe pjesa e parë.

Me të filluar pjesa e dytë, Kroacia ishte më kërkuese për gol, ku në minutën e 68’, arritën që ta barazonin rezultatin me anë të Ivan Perisicit.

Ndeshja shkoi në vazhdime, ndërsa kombëtaret do të kenë mundësi dy herë nga 15 minuta, që t’i parandalojnë gjuajtjen e penalltive./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!