Mbyllet pjesa e parë Angli – Kroaci, statistikat dhe rezultati – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Mbyllet pjesa e parë Angli – Kroaci, statistikat dhe rezultati

20:51 | 11 Korrik 2018

Anglia e ka fituar pjesën e parë të ndeshjes gjysmëfinale të Kupës së Botës ndaj Kroacisë.

‘Treluanët’ janë rrugës së mirë për të arritur finalen e Kupës së Botës në Rusi.

Skuadra e trajnerit Southgate, e ka fituar 1:0 pjesën e parë të ndeshjes kundër Kroacisë.

Është Trippier që në minutën e 5’ shënoi një gol të bukur nga gjuajtja e lirë.

Statistikat e pjesës së parë i gjeni në pjesën e mëposhtme.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!