Mediet serbe: Pacolli mund të hyjë në Serbi vetëm si zvicerrian, jo si ministër – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
13 °C

Mediet serbe: Pacolli mund të hyjë në Serbi vetëm si zvicerrian, jo si ministër

20:09 | 20 Korrik 2018

Mediat serbe njoftojnë se Ministri i Jashtëm i Kosovës të cilit shteti serb si duket nuk do t’i japë leje të shkojë në Sanxhak, në një tubim të boshnjakëve, do të shkojë atje privatisht.

Tanjug thotë se në Sanxhak tashmë ndodhet zëvendësshefi ndërlidhës i Kosovës në Beograd.

Paralajmërohet se Pacolli atje do te shkoj si qytetar privat duke hyrë në Serbi si shtetas zviceran.

Por, një gjë e tillë nuk dihet nëse do të ndodhë pasi Pacolli ka thënë se nuk do të shkojë atje në mënyrë private dhe si Marko Gjuriq duke hyrë ilegalisht në Kosovë.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!