Merr fund gjithçka, Barcelona e ka gati blerjen e parë të madhe të merkatos – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
9 °C

Merr fund gjithçka, Barcelona e ka gati blerjen e parë të madhe të merkatos

11:46 | 17 Maj 2018

Pothuajse ka marrë fund dhe gjithçka po shkon drejt zyrtarizimit.

Është “Mundo Deportivo” gazeta më pranë Barcelonës e cila zbulon transfertën e parë të katalanasve për merkaton e verës.

Bëhet fjalë për transferimin e mbrojtësit francez, Clement Lenglet i cili e ka arritur marrëveshjen për tu transferuar në “Camp Nou”, raporton SYRI.net.

22-vjeçari do të nënshkruajë një marrëveshje 5-vjeçare me Barcelonën e cila pas akordit me lojtarin duket të negociojë me Sevillan që zotëron kartonin e tij.

Raportohet se gjiganti katalonas do t’i paguajë 35 milionë euro për francezin.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!