Merr fund gjithçka, ja cilën fanellë do ta bartë Goretzka – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
3 °C

Merr fund gjithçka, ja cilën fanellë do ta bartë Goretzka

11:45 | 07 Dhjetor 2017

Trajneri i Arsenalit,  Arsene Wenger është afër për ta përfunduar  një transferim të lirë për yllin e Schalke, Leon Goretzka, transmeton ORAinfo.

Mesfushori gjerman është jashtë kontratës  dhe dëshiron të largohet për një sfidë të re.

Një numër i klubeve më të mira të Evropës kanë vëzhguar  22-vjeçarin, duke përfshirë Manchester United dhe City.

 

Por Topçinjtë janë të bindur se kanë fituar garën për nënshkrimin e tij, pasi që Goretzka është një nga talentet më të ndritshme në futbollin gjerman dhe mund të luajë në një numër pozicionesh në mesfushë./ORAinfo/

 

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!