Merret vendimi: Ora nuk shtyhet e as nuk kthehet – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
18 °C

Merret vendimi: Ora nuk shtyhet e as nuk kthehet

15:54 | 08 Shkurt 2018

Çdo vit jeni mësuar ta ndërroni orën, herë ta shtyni e herë ta ktheni, por kësaj praktike duket se po i vije fundi

Deputetë të Parlamentit Europian kanë miratuar sot në Strasbourg rezolutën në të cilën propozohet heqja dorë nga regjimi i llogaritjes së kohës verore e dimërore në Bashkimin Europian, është publikuar sot në sajtin BE-së, transmeton gazetametro. net

Sipas fjalëve të komisares për Komunikacion, Violeta Bulz, shërbimet e saj kanë analizuar argumentet e ofruara të cilët kanë treguar se ndryshimi i pakoordinuar i llogaritjes së kohës në vendet anëtare ka qenë i dëmshëm për tregun përbashkët për ç’shkak ajo edhe është deklaruar kundër.
Ndryshimi i orës bëhej me qëllim të shfrytëzimit sa më të mirë të kohës gjatë stinëve të caktuara.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!