Mialn në shok..! UEFA cakton dënimet katastrofale për ekipin kuqezi – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Mialn në shok..! UEFA cakton dënimet katastrofale për ekipin kuqezi

12:02 | 07 Dhjetor 2017

Pesimizmi që po e rrethon prezantimin  e AC Milan në UEFA, në lidhje me Financial Fair Play, do të kthehet në frikë nesër, kur organi qeverisës  me shumë gjasë do ta refuzon ofertën e tyre, përcjell ORAinfo.

Zyrtarët  e Rossonerëve  kanë paraqitur një plan për Aleksander Ceferin, presidentin e UEFA-s, për të shmangur ndëshkimet e FFP-së.

Duke shpenzuar 230 milionë euro këtë verë të kaluar, AC Milan iu nënshtrua rrezikut të madh dhe tani rreziku do të kthehet në një humbje kur UEFA do të japë nënshkrimin e tyre nesër.

Është pothuajse e pamundur të imagjinohet se UEFA do të heqë të drejtën e ekipit për të luajtur në garat ndërkombëtare.

Skenari më i mundshëm përfshin gjoba dhe sanksione. Është e mundshme që AC Milan nuk do të lejohet të blejë ndonjë lojtar, përveç nëse transaksionet janë të vetëfinancuara (dmth. Vetëm në para të gatshme).

Më e rëndësishmja, megjithatë, AC Milan do të detyrohet të paguajë gjobën e tyre për dy vjet, jo katër./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!