Milan-Conte, ndodh ajo që nuk e ka pritur askush – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
15 °C

Milan-Conte, ndodh ajo që nuk e ka pritur askush

11:23 | 13 Tetor 2017

Tifozët e Chelsea do të marrin  frymë shlirë, pasi AC Milan konfirmoi se ata nuk ishin të interesuar në transferimin e  trajnerit, Antonio Conte, përcjell ORAinfo.

Italiani, pavarësisht fitimit të titullit të Premierligës me Chelsea sezonin e kaluar, ka qenë objekt i spekulimeve të vazhdueshme se ai do të largohet nga klubi e do të bëjë një kthim prapa në Itali, dhe në veçanti në Milan, duket të jetë pika e favorizuar.

 

Megjithatë, në një intervistë me radiostacionin italian Radio Rossonera, drejtori i futbollit të Milanit Massimiliano Mirabelli derdhi ujë të ftohtë në këtë çështje.

Ai tha: “Ne tashmë kemi një menaxher dhe nuk po mendojmë për Conte as për menaxherët e tjerë”.

SunSport raportoi disa ditë më parë se si Conte u kërkuar gjithashtu diku tjetër – nga ekipi kombëtar i Italisë./ORAinfo/

 

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!