Milan ia rrëmben nga duart këtë lojtar Liverpoolit – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
18 °C

Milan ia rrëmben nga duart këtë lojtar Liverpoolit

08:37 | 12 Tetor 2018

Skuadra e Milanit po vazhdon të puinojë intenzivisht për të sjellur elemente të reja në merkaton e janarit.

Pasi mposhti Barcelonën dhe Paris – Saint – Germain për Paqueta, tani Leonardo po synon t’a mposhtë edhe Liverpolin në garën për mesfushorin e Arsenalit Aaraon Ramsey.

Milan është klubi më i fundit që lidhet me Aaron Ramsey, thotë Corriere dello Sport, transmeton sovrani.info.

Ish-ekzekutivi i Arsenalit Ivan Gazidis është tani me klubin dhe mund të ndihmojë në sjelljen e mesfushorit në klub.

Ramsey mbetet pa kontratë verën e ardhshme, dhe një numër klubesh të mëdha janë thënë të jenë të interesuar në ndjekjen e mesfushorit, i cili nuk do të kërkonte një pagesë transferimi.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!