Milan- Juventus, caktohet gjyqtari i ndeshjes – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
2 °C

Milan- Juventus, caktohet gjyqtari i ndeshjes

13:20 | 08 Nëntor 2018

Paolo Mazzoleni është shpallur arbitri për ndeshjen e së dielës në Juventus-Milan në San Siro.

Të dy skuadrat takohen në orën 19.30 në Mbretërinë e Bashkuar për ndeshjen më të madhe të fundjavës, ndërsa Bianconerët kërkojnë të tërhiqen nga humbja në Manchester United, përcjell ORAinfo.

Sot është njoftuar se Mazzoleni do të gjykojë ndeshjen, me Michael Fabbri si zyrtari kryesor i VAR-it.

Më poshtë mund të gjeni listën ndeshjeve dhe të gjyqtarëve që do të ndajnë drejtësinë në Serie A. /ORAinfo/

Serie A Java 12 gjyqtarë:

Atalanta-Inter – Fabio Maresca

Chievo-Bologna – Daniele Orsato

Empoli-Udinese – Piero Giacomelli

Frosinone-Fiorentina – Fabrizio Pasqua

Genoa-Napoli – Rosario Abisso

Milan-Juventus – Paolo Mazzoleni

Roma-Sampdoria – Massimiliano Irrati

Sassuolo-Lazio – Gianpaolo Calvarese

Spal-Cagliari – Daniele Doveri

Torino-Parma – Davide Massa

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!