Milan me një transfer të madh nga Brazil – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
2 °C

Milan me një transfer të madh nga Brazil

15:57 | 08 Nëntor 2018

Klubi italian Milan po e transferon një mbrojtës.

Milan do të mbete edhe për disa muaj pa Mattia Caldaran, për shkak të lëndimit.

Skuadra rosonere dëshiron ta transferoj mbrojtësin e Sao Paulos, Rodrigo Caio, si zëvendësues të mbrojtësit italian, përcjell lajmi net.

25 vjeçari ka fituar katër kupa internacionale në Brazil, ndërsa është me klubin që nga viti 2011.

Caio ka mbi 130 paraqitje për Sao Paulon, andaj Milani ka mbetur i impresionuar nga forma e tij në këtë sezon.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!