Milan në emergjencë: Ja sa muaj do të mungojë ylli i skuadrës – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
2 °C

Milan në emergjencë: Ja sa muaj do të mungojë ylli i skuadrës

20:25 | 09 Nëntor 2018

Milan ka konfirmuar se mbrojtësi Mateo Musacchio do të jetë jashtë deri në dy muaj me një lëndim në gju.

Musacchio ra rëndë në tokë pas një përplasjeje me shokun e skuadrës Franck Kessie gjatë barazimit mbrëm 1-1 të Realit me Real Betis, përcjell ORAinfo.

Në momentin e përplasjes së lojtarit pati thirrje paniku për stafin mjekësor pasi ai u shfaq për të humbur shkurtimisht vetëdijen.

“Mateo Musacchio raportoi një goditje në gjurin e tij të djathtë pas ndeshjes, duke rezultuar në një dëmtim të ligamentit të kryqëzuar, i cili do të kërkonte trajtim konservativ prej 6-8 javësh”, thuhet në njoftimin klubit. /ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!