Mimoza Kusari Lila ia a kujton Haradinajt premtimin për vizat – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
3 °C

Mimoza Kusari Lila ia a kujton Haradinajt premtimin për vizat

17:01 | 07 Dhjetor 2017

Mimoza Kusari Lila është treguar e ashpër ndaj Qeverisë Haradinaj. Në fjalimin e saj ku po diskutohet plani qeverisës, ajo ia kujtoi Ramush Haradinajt duke e cituar fjalë për fjalë premtimin që e ka bërë ai, para se të vijë në Qeveri.

Tregon se si Haradinaj ishte zotuar se kosovarët do të lëvizin pa viza vetëm pas 90 ditësh.

Kusari Lila madje akuzoi Haradinajn edhe për numrin e madh të zëvendësministrave e po ashtu edhe për numrin e fryrë të listës së veteranëve.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!