Mini keka – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Mini keka

20:06 | 18 Prill 2017

Përbërësit

2 vezë
1 gote sheqer
gjysme gote vaj vegjetal
gjysme gote qumësht
1 Pluhur pjekje
miell
2-3 luge te gjelles kakao

Hapat

1

Vezët dhe sheqerin e përziejmë mire, pastaj ia shtojmë qumështin, vajin vegjetal dhe kakaon.

2

Ndërsa miellin dhe pluhur pjekjen ia shtojmë tani dhe e përziejmë mirë të gjithë përbërësit.

3

Glazurën e vendosim në silikonat e kekut ( silikonat i mbushim me glazure deri në midis, për shkak të fyerjes që do të behet).

4

Ju bëftë mirë!

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!