Mirabelli flet për kohën të Milan, ja çka ndodhi me Yonghong Li! – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
8 °C

Mirabelli flet për kohën të Milan, ja çka ndodhi me Yonghong Li!

23:41 | 15 Tetor 2018

Ish-drejtori sportiv i Milanit Massimiliano Mirabelli pranon se pronësia e Yonghong Li “na la të gjithë të habitur”.

Biznesmeni misterioz kinez mori kontrollin e Rossonerëve në prill 2017, dhe caktoi Mirabellin si drejtorin e tij të sportit.

Italian u shkarkua kur menaxheri i Elliott e detyroi Liin të largohet nga Milan pasi nuk kishte arritur ta kthej borxhin e marrë nga kompania amerikane.

“Është e çuditshme që ai bleu dhe shiti Milanin në një kohë kaq të shkurtër. Ka shumë gjëra për të menduar, por na la të gjithë të habitur”, Mirabelli u përgjigj kur u pyet rreth Li nga 7Gold, përcjell ORAinfo.

“Të jetosh në botën e Milanit ditë pas dite nuk ndodh me shumë njerëz, është e bukur. Jam krenar që kam qenë pjesë e këtij klubi të madh, edhe pse vetëm për pak kohë”, ka thënë ai.

Mirabelli zhvilloi një fushatë të kushtueshme transferimi në verën e vitit 2017, por lojtarët e André Silva dhe Nikola Kaliniç u larguan vetëm 12 muaj më vonë.

“André Silva është një lojtar me cilësi të padyshimtë, sipas mendimit tim. Ne e bëmë këtë zgjedhje duke e ditur mirë se nuk ishte e lehtë për një lojtar të ri portugez që të luante në ligën italiane”.

“Shpresoj se do të kthehet në Milano”.

“Pierre-Emerick Aubameyang? Mund të ketë njëfarë keqardhje kur mendoj për Aubameyang”.

“Por në ato muaj u deshëm të revolucionarizohej ekipi dhe ne shpenzuam 160 milionë euro në skuadër me shitje dhe blerje. Ne kishim nevojë për të krijuar një bazë solide dhe solide në skuadër”, ka thënë Mirabelli. /ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!