Mirabelli i çmend rossonerët ..! Milan po vjen  me transferim shokues nga Seria A – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
5 °C

Mirabelli i çmend rossonerët ..! Milan po vjen  me transferim shokues nga Seria A

00:00 | 12 Mars 2018

Massimiliano Mirabelli, ka tre objektiva kryesore për t’i trajtuar në tregun e ardhshëm të transferimit të verës për Milanin.

E para është për të gjetur një mundësi efektive me kosto të ulët sulmuese.

E dyta: të përfundojë një marrëveshje për zëvendësimin e Gigio Donnarumma (Pepe Reina). E treta: përforconi mesfushën me një alternativë të besueshme ndaj Franck Kessie për Gennaro Gattuso,përcjell ORAinfo.

Me pikë të tretë në mendje, ka kuptim që Rossonerët po shikojnë drejt rivalëve të tyre në Qytetin e Romës.

Sytë e tyre janë te mesfushori romak Kevin Strootman, i cili ka kontratën e transferimit prej 45 milionë eurosh, i cili është i vlefshëm për klubet italiane deri më 31 korrik. Sipas Tuttosport, Milan po mendon për të dhe Mirabelli ka flirtuar gjatë me përfaqësuesit e tij.

 

Duhet që Mirabelli të dëshirojë të transferojë yllin holandez, por ai do të duhet të luftojë për  atë me Liverpulin dhe Manchester Unitedin, të cilët e kanë kërkuar atë për një kohë të gjatë. Përveç kësaj, rivali i tyre kryesor, Inter, i ka sytë tek ai./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!