Miratohet Projektligji për Dhomën e Posaçme të Supremes – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
5 °C

Miratohet Projektligji për Dhomën e Posaçme të Supremes

10:55 | 12 Korrik 2018

Kuvendi ka arritur ta miratojë Projektligjin për Dhomën e Posaçme të Supremes

46 deputetët votuan për, 1kurse 16 ishin kundër.

Ky projektligj ishte hedhur në votim edhe ditën e hënë por aty nuk kishte marrë votat e mjaftueshme.

Në seancat e kaluara partitë opozitare e kishin kritikuar këtë Projektligj.

Kurse kryeministri Haradinaj më parë kishte vlerësuar se miratimi i Ligjit për DHomën e Posaçme është tejet i rëndësishëm.

Në këtë seancë u miratua edhe Ligji pëe aktet juridike dhe ai për automjete.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!