Mos përdorni emojis në email të punës, arsyeja befasuese – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
9 °C

Mos përdorni emojis në email të punës, arsyeja befasuese

14:33 | 06 Korrik 2018

A keni vendosur ndonjëherë ’emojis’ në emailin tuaj të punës?

Nëse po, ndaloni që tani përdorimin e tyre, shkruan lajmi.net

Përdorimi i fytyrave të qeshura ju bën të dukeni jo në rregull.

Nëse vendosni emoji në email të punës, ju do dukeni më pak kompentent për ta kryer atë punë, tregojnë studimet.

Gjithashtu, njerëzit kanë tendencë të ndajnë informacion më pak të detajuar kur iu përgjigjen emaileve që përmbajnë emojis.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!