Ndodh edhe kjo në dasmën shqiptare, dhëndëri ia ndezë cigaren nuses – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
5 °C

Ndodh edhe kjo në dasmën shqiptare, dhëndëri ia ndezë cigaren nuses

09:12 | 10 Shtator 2018

Kënga ‘kallma cigaren’ është një nga këngët më të famshme në dasmat tona.

Në këtë këngë, zakonisht, dhëndëri i kërkon nuses që t’ia ndezë cigaren.

Mirëpo, si duket kjo ‘traditë’ është thyer.

Në një dasëm shqiptare të publikuar në YouuTube, është nusja ajo që i kërkon dhëndërit të ia ndezë cigaren dhe ky e bën një gjë të tillë.

Videjoa është shpërndarë mjaft shumë në rrjetet sociale.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!