Nëse keni bërë plane për nesër, më mirë shikoni motin – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
4 °C

Nëse keni bërë plane për nesër, më mirë shikoni motin

23:40 | 21 Gusht 2018

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, gjatë ditës së mërkurë do të mbajë mot kryesisht me diell dhe me temperatura pothuaj konstante.

“Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 14-16 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 29-32 gradë Celsius”, thuhet në parashikim.

Ndërsa, siç thuhet më tej, indeksi UV mbetet i lartë, shtypja atmosferike do të vazhdojë t’i mbajë vlerat mbi normalen.

“Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-5m/s”, përfundohet në njoftimin për parashikim të motit të IHMK-së.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!