Neymar nuk do të jetë më transferimi më i shtrenjtë i futbollit – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
8 °C

Neymar nuk do të jetë më transferimi më i shtrenjtë i futbollit

20:28 | 11 Shkurt 2018

Legjenda e Liverpoolit, Ian Rush pohon se ai nuk do të habitej nëse Salah do t’i kushtonte më shumë se Neymar, përcjell ORAinfo.

Ndërsa braziliani ka luajtur mirë në Francë, egjiptiani ka qenë një yll në Liverpool, duke  shënuar golin  e tetëmbëdhjetë  në Premier Ligë.

Derisa Neymar për 222 milionë euro këtë verë bëri transferimin e tij në PSG, Rush beson se Salah mund të shkojë për 225 €!

“Në tregun e sotëm të fryrë, nuk do të më habiste nëse një ditë Liverpool do të merrte një ofertë prej 225 milionë euro,” tha Rush një intervistë.

“Shpresojmë, ai është i lumtur kur është ai – në fund të fundit, ai arriti vetëm verën e kaluar”.

Rush e përfshiu këtë koment në një pikë të përgjithshme rreth Liverpoolit duke qenë se ky klub ka shitur Luis Suarez dhe Philippe Coutinho për çmime të mëdha./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!