Nga mesnata ndyshon çmimi i naftës – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
11 °C

Nga mesnata ndyshon çmimi i naftës

17:03 | 02 Prill 2018

Nga mesnata do të ketë rritje gati për të gjithë derivatet në Maqedoni.

Çmimet e reja janë: Eurosuper BS 95 rritet për 2 denare, pra nga 65,50 den/litër do të kushtojë 67,50 den/litër.

Eurosuper BS 98 dhe Eurodiesele ( D-E V ) dhe vaji ekstra i lehte i amvisërie rriten me 1,50 den/litër.

Pra, Eurosuper BS 98 do kushtoje 69,00 den/lit. Eurodiesel ( D-E-V) 59 den/litër, kurse vaji i lehte ekstra i amvisërie 47,50 den/litër.

Vendimi është marrë sot në mbledhje e Entit Rregullator të Energjisë.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!