Nga sot në mbrëmje përgatituni, ndryshon moti – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
15 °C

Nga sot në mbrëmje përgatituni, ndryshon moti

16:52 | 10 Janar 2018

Instituti i Gjeoshkencave njofton sërish për ndryshim të kushteve atmosferike në Shqipëri.

Sot pasdite në orët e mbrëmjes dhe kryesisht nesër (e enjte, dt.11) pritet të ketë reshje në përgjithesi të dobëta, në disa qarqe edhe lokalisht mesatare (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

TEMPERATURAT
Nesër (e enjte, dt.11) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 8 °C / 13 °C
në vendet e ulëta: 5 °C / 11 °C
në vendet malore: 1 °C / 6 °C.

ERA
Sot (e mërkurtë, dt.10) dhe nesër (e enjte, dt.11) era do të fryjë e lehtë.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!