Ngritja e pagave, punëtorët e KEK-ut në protestë – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
17 °C

Ngritja e pagave, punëtorët e KEK-ut në protestë

10:34 | 08 Shkurt 2018

Sindikata e Re Korporata Energjetike e Kosovës , sot duke filluar nga ora 12:00, mban protestë lidhur me kërkesën për ngritje të pagave për punëtorët e KEK-ut në mënyrë lineare nga 100 euro, gjë që ka qenë edhe premtim i kryeministrit Ramush Haradinaj, ka njoftuar kjo sindikatë me anë të një kumtese për media.

Protesta fillon duke u nisur nga sheshi “Zahir Pajaziti”, drejt sheshit “Skenderbeu”.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!