Nis vazhdimi i seancës, sërish pa LDK dhe LVV – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
1 °C

Nis vazhdimi i seancës, sërish pa LDK dhe LVV

18:45 | 14 Shtator 2018

Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje dhe ata të Lidhjes Demokratike të Kosovës, sërish nuk kanë shkuar në seancën plenare të Kuvendit të Kosovës.

Vazhdimi i seancës së sotme ka nisur në ora 18:00 dhe pjesa dërrmuese e opozitës si dhe një pjesë e kabinetit qeveritar po mungojnë.

Në rend të ditë janë gjithsej 40 pika.

Seanca sot është shtyrë disa herë gjatë ditës shkaku i mungesës së kuorumit.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!