Një termet i fuqishëm godet këtë vend – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
5 °C

Një termet i fuqishëm godet këtë vend

10:16 | 22 Tetor 2018

Një tërmet i fuqishëm ka ka goditur Kanden, përkatësisht afër Vancouverit në Kanada.

Tërmeti ka ndodhur të dielën mbrëma me shkallën magnitude 6.6, transmeton Express.

Ekipa e tsunamit ka shkruar një tweet, ku ka thënë se nuk pritet ndonjë tsunami si pasojë e tërmetit.

Nuk pati raportime të menjëhershme të viktimave apo ndonjë dëmtimi nga tërmeti, i cili goditi një thellësi prej 33 km, rreth 190 km në jugperëndim të Port Hardy, një qytet në skajin verilindor të ishullit Vancouverit.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!