Një termet i fuqishëm godet qytetin turistik – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
2 °C

Një termet i fuqishëm godet qytetin turistik

09:51 | 29 Tetor 2018

Një tërmet me magnitudë prej 6.4 ka goditur qytetin turistik Ushuaia në Argjentinë, ka bërë të ditur United States Geological Survey, shkruan Reuters.

Autoritetet lokale ende nuk kanë dhënë detaje për numrin e viktimave apo për dëmet e shkaktuara materiale nga tërmeti që ka goditur 324 kilometra në jug të qytetit Ushuaia me një thellësi prej 10 kilometrash nën tokë.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!