Njihuni me francezin që këndon shqip, ky është reagimi i këngëtarëve tonë – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
9 °C

Njihuni me francezin që këndon shqip, ky është reagimi i këngëtarëve tonë

23:18 | 14 Shtator 2018

Jobsab është një djalë nga franca, të cilit duket se i kanë pëlqyer këngët e shqiptarëve.

Ai këtë e ka dëshmuar duke bërë ‘coverat’ e këngëve të shumë prej tyre, shkruan ORAvip.

Ndër këngët e para ishte njëra nga ato të Samanta Karavellos, për të vazhduar me Ronela Hajatin, Encën, Elvana Gjatën, Dafina Zeqirin, Florin, Getin e shumë e shumë të tjerë.

Duket se edhe këngëtarëve tonë, u ka bërë përshtypje këndimi në gjuhën shqipe i këtij francezi. Shumë prej tyre i kanë bërë ‘like’ postimeve të tij e disa edhe e kanë shpërndarë, shkruan ORAvip.

Është me të vërtetë mbreslënëse të dëgjosh sa bukur i shqipton ai fjalën e gjuhës tonë.

Ndryshe para dy ditësh ai publikoi edhe përmbledhjen e tretë me këngë në gjuhën shqipe./ORAvip/

 

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!