Notat e lojtarëve, Arsenal- Leicester – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
5 °C

Notat e lojtarëve, Arsenal- Leicester

23:22 | 22 Tetor 2018

Ndeshja spektakolare ndërmjet Arsneal dhe Leicester City ka përfunduar në të mirë të skuadrës nga Londra.

Arsneal ka arritur të fitojë duke ppërmbys rezultatin nga Leicesterit.
Skuadra e Emery e gjeti vetën në disavantazh mirëpo rikuperoi gjithçka, shkruan lajmi net

Interesante është se të gjitha golat në këtë takim u realizuan nga lojtarët e Arsenal.

Fillimisht ishte Bellerin që realizoi autogol për ti dhënë epërsinë mysafirëve të Leicester.

Ozil barazoi rezultatin në 1:1 në minutën e 45’ të takimit.

Në pjesën e dytë, Aubameyang “ vodhi” spektaklin duke realizuar dy gola menjëherë pas inkuadrimit.

Notat e lojtarëve për këtë takim:

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!