Ozil zbulon premtimin që ia pati bërë Jose Mourinho në vitin 2010 – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Ozil zbulon premtimin që ia pati bërë Jose Mourinho në vitin 2010

20:53 | 21 Prill 2017
Mesut Ozil ka zbuluar disa prapaskena interesante të transferimit të tij te Real Madrid.
Në librin e tij autobiografik, gjermani ka rrëfyer për transferimin e tij nga Werderi te Real Madridi në vitin 2010, ku Jose Mourinho i pati premtuar se do ta bënte lojtar më të mirë.

“Mourinho më tha: Unë do t’ju jap juve një mundësi. Stërviteni fort dhe shumë shpejtë do të luani. Më thoni se dëshironi të luani për Real Madridin, dhe unë do t’ju marrë në ekipin tim. Nëse dëshironi të bëheni më i mirë, unë do t’ju ndihmojë. Real Madrid nuk është një mundësi, Real Madridi është vetëm një opsion i drejtë. Më besoni mua.  Do t’ju bëjë juve një lojtar që do t’u hapen të gjitha dyert. Ju vetëm duhet të më tregoni se çka jeni i aftë të bëni, më besoni, ju jeni i aftë për shumë gjëra”, shkruhet në librin autobiografik të Ozilit.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!