Pandeli Majko flet për kufijtë Kosovë- Shqipëri – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
3 °C

Pandeli Majko flet për kufijtë Kosovë- Shqipëri

13:41 | 18 Tetor 2018

Kufiri Shqipëri-Kosovë s’do të korrigjohet, por do të hapet. Kështëu ka dekjlaurar Ministri i Diasporës i Shqipërisë, Pandeli Majko.

Ai këto komentë i bëri në hapje të aktivitetit “Java me bizneset e diasporës”.
Majko ka vlerësuar se shqiptarët janë në ditët më të mira si komb, sepse është kaluar nga mbijetesa në normalitet.
“Sinqerisht duke bërë pak humor, nuk e kisha ndërmend të vija në këtë takim, në qoftë se delegacioni që u drejtua nga zoti Limaj para disa ditësh në Tiranë, ndau përfundimisht që kufiri midis Shqipërisë dhe Kosovës nuk do të korrigjohet, por do të hapet për lëvizjen e lirë të mallrave dhe të njerëzve”, u shpreh Majko.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!