Para takimit me Vuçiqin, Thaçi takohet me Mogherinin – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
2 °C

Para takimit me Vuçiqin, Thaçi takohet me Mogherinin

18:46 | 08 Nëntor 2018

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë do të vazhdojë sonte në Bruskel.

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar me Përfaqësuesen e Lartë të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini.

Takimi i nisur tash, është i pari për ditën e sotme në kuadër të dialogut Kosovë – Serbi. Pas këtij takimi pritet që Mogherini të takohet me presidentin serb Aleksandar Vuçiq dhe më pas pritet të ketë një takim trepalësh.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!