Paralajmërimi dytehësh – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
10 °C

Paralajmërimi dytehësh

Shkruar nga: Eqrem Kryeziu

11:08 | 13 Janar 2018

Paralajmërimi amerikan se, në rast se institucionet e Kosovës e zhbëjnë Gjykatën Speciale, SHBA nuk do të kundërshtonte më nismat ruse në KS të OKB për këtë çështje – shqetëson maksimalisht shoqërinë kosovare.

Ky shqetësim asgjëmangut nuk prek asnjë shtresë të sferave të larta të shtetit.

Pse ndodh kjo?

Ka vetëm një shpjegim: Po qe se Rusia e Serbia do të amnistonte fajet eventuale të këtyre, nuk u prish punë t’ia ndërrojnë kursin përgjithmonë Kosovës.

Pse?

Ç’ka këtu për t’u tmerruar?

A nuk është Kosova pronë personale e tyre?

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!