Parfe me kakao – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
10 °C

Parfe me kakao

18:29 | 23 Qershor 2017

Përbërësit:

250 gr çokollatë
150 ml qumësht
450 gr Krem
140 gr kafe
6 te bardha te vezes
180 gr sheqer

Hapat:

Çokollatën, kremin dhe qumështin shkrine në një tenxhere, pasi të shkrihet çokollata largone tenxherën nga zjarri.

Pasi të ftohet pak ia shtoni kafën, vezën dhe sheqerin e tundeni pastaj ia shtoni çokollatën dhe e përzieni.

Përzierjën e vëni në frigorifer për ngrirje, kremin e mbetur e përzieni dhe pas ngrirjës ia derdhni kremin.

Glazurën e vendosni në tasa të vogël dhe e shërbeni me copëza të kafës.

Ju bëftë mirë!

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!