Parfe – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Parfe

20:20 | 20 Prill 2017

Përbërësit

1 biskota
1 shllag krem
1.5 gota qumësht
1 kg luleshtrydhe
2- copa banane
1 tas çokollatë

Hapat

1

Krem shllagun e përziejmë me qumësht, biskotat i thejme në copa të vogla.

2

Luleshtrydhet dhe bananet i premë në copa të vogla dhe ia shtojmë.

3

Çokollatën e shkrire ia shtojmë dhe e përziejmë mire.

4

Glazurën e vendosni në një ene për pritje ose në tasa dekorative, pastaj të cilën e fusim në frigorifer për ftohje.

5

Pas ftohjes i hedhim, çokollatë përmbi.

6

Ju bëftë mirë!

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!