Pas sulmit nga SHBA, shikoni çfarë vendimi mori Assad – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
16 °C

Pas sulmit nga SHBA, shikoni çfarë vendimi mori Assad

17:42 | 15 Prill 2018

Ushtria siriane ka vendosur edhe 5 mijë ushtarë në Duma pranë Damaskut, e cila u kthye nën kontrollin e plotë qeveritar të dielën pas sulmeve të supozuara kimike.

Qeveria në Damask në muajin shkurt dhe mars ndërmorri një ofensivë në Ghutan Lindore.

Sulmet kimike u zhvilluan më 7 prill nxiten Shtetet e Bashkuara, Britaninë e Madhe dhe Francën të nisin sulmeve ajrore në Siri.

Qeveria siriane dhe Rusia kanë kundërshtuar akuzat e vendeve perëndimore për përgjegjësinë e sulmit kimik në Duma. Misioni OPCW mbërriti në Siri dhe pritet të vizitojë sot Duman.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!