Pas takimit me Mogherinin flet Thaçi: U pajtuam për dinamizimin e dialogut – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
2 °C

Pas takimit me Mogherinin flet Thaçi: U pajtuam për dinamizimin e dialogut

19:07 | 08 Nëntor 2018

Pas takimit qe kishte me Përfaqësuesen e Lartë të BE-së, Federica Mogherini, presidenti Hashim Thaçi ka treguar se për çka kanë biseduar në takimin qe zgjati vetëm disa minuta.

Ai ka thënë se u pajtuan për dinamizimin e dialogut, përcjell ORAinfo.

“Sapo e përfundova takimin bilateral me Përfaqësuesen e Lartë për Poliikë të Jashtme të BE-së, Federica Mogherinin. U pajtuam për dinamizimin e dialogut dhe arritjen e një marrëveshjeje ligjërisht të obligueshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë”, ka shkruar Thaçi në Facebook. /ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!