Pasi e mori Ronaldon, Juventusit i ndodh diçka e papritur në rrjetet sociale – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Pasi e mori Ronaldon, Juventusit i ndodh diçka e papritur në rrjetet sociale

09:11 | 12 Korrik 2018

Cristiano Ronaldo ka filluar të lë gjurmë në Juventus, ende pa u prezantuar si futbollist i ri i ekipit nga Serie A.

5 herë fituesi i “Topit të Artë” ka rritur Juventusin në rrjetet sociale Facebook, Instagram dhe Twitter.

Menjëherë pas konfirmimit të lajmit për transferimin e tij nga Real Madrid, në rrjetet sociale te

“Bianconerët” ka filluar një valë e re e pëlqimeve dhe ndjekësve të rinj.

Efekti i Cristiano Ronaldos në rrjetet sociale të Juventusit:

+ 900,000 followers në Instagram.

+ 100,000 followers në Twitter.

+ 400,000 likes në Facebook.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!