Për ushtrinë e Kosovës mbahet sot debat në Çagllavicë – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
3 °C

Për ushtrinë e Kosovës mbahet sot debat në Çagllavicë

08:14 | 09 Nëntor 2018

Transformimi i FSK-së do të debatohet sot në Çagllavicë me komunitetin joshqiptar.

Komisioni për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrje të Forcave të Sigurisë së Kosovës në bashkëpunim me Institutin për Afirmim të Marrëdhënieve Ndër-etnike organizon debatin publik, thuhet në njoftim.

Debati ka të bëj lidhur me pakon e Projektligjit për Forcat e Sigurisë së Kosovës, me pjesëtarët e komunitetit joshqiptar.

Debati mbahet duke filluar nga ora 10:00.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!