Përfundon ndeshja Francë – Belgjikë, ja kush kaloi në finale të Botërorit – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
3 °C

Përfundon ndeshja Francë – Belgjikë, ja kush kaloi në finale të Botërorit

21:54 | 10 Korrik 2018

Franca ka kaluar në finale të Kampionatit Botëror.

Kombëtarja franceze e ka eliminuar atë të Belgjikës me rezultat minimal 1 me 0, raporton ORAinfo.

Pjesa e parë nuk prodhoi gola, edhe pse kombëtaret i kishin shanset e tyre, por nuk i konkretizuan.

Me të filluar pjesa e dytë, Franca u aktivizua më shumë në sulm, ku në minutën e 51’, Samuel Umtiti shënoi me kokë.

Franca do ta mësoj nesër kundërshtarin e finales së Kupës së Botës, pasi do të përballen nga ora 20:00, Anglia me Kroacinë.

Nga ana tjetër, Belgjika do të mësoj poashtu kundërshtarin për vendin e tretë./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!