Pikëllues: Vajza e dëshmorit në ditën e martesës viziton varrin e babait – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
17 °C

Pikëllues: Vajza e dëshmorit në ditën e martesës viziton varrin e babait

00:10 | 05 Tetor 2018

Vajza e dëshmorit Halil Sejfijaj, Vixhi Sejfijaj, pasi kishte veshë vellon e nusërisë, së pari ka shkuar tek varri i babait të saj për të marrë bekimin e tij.

Vixhi e cila dukej shumë e bukur në rrobat e nusërisë, kur babi i saj kishte rënë për lirinë e atdheut ishte shumë e vogël, në ditën më të veçantë të jetës së saj, sapo veshi vellon shkoi pranë varrit të babait për t’i dërguar një buqetë me lule, për t’i ndarë dhembjen e gëzimin së bashku, dhe për t’i treguar se është rritur dhe po martohet.

Halil Sejfijaj pushon në Kompleksin Memorial të Dëshmorëve të UÇK-së në Gllogjan.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!