Policia arreston dy hajna të shtëpive, ekspozon gjësendet e tyre të vjedhura – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Policia arreston dy hajna të shtëpive, ekspozon gjësendet e tyre të vjedhura

16:19 | 10 Janar 2017

Rastet e vjedhjeve ishin raportuar muaj më parë në zonën e Mitrovicës, ku si cak ishin disa shtëpi, e ku të dyshuarit përmes thyerjes me forcë kishin depërtuar brenda në shtëpi dhe objekte përcjellëse, nga ku kishin vjedhur televizorë, nxehëse radiator, lavatriqe e vegla të ndryshme pune.

“Hetuesit policorë mbi dyshimet e ngritura dhe provat e siguruara me datën 9 janar 2017 në Mitrovicë, kanë identifikuar dhe kanë arrestuar dy persona të dyshuar E. I., 24 vjeçar dhe F. I. 27 vjeçar, të dy të përkatësisë etnike shqiptar shtetas të Republikës së Kosovës”, thuhet në njoftimin për media të Policisë së Kosovës.

Deri më tani hetuesit policorë tek të dyshuarit, përkatësisht në disa lokacione të ndryshme, kanë arritur që të gjejnë 10 televizorë, 1 nxehëse radiator, 1 lavatriqe, 6 mjete (vegla) të ndryshme dhe 1 fshesë elektrike.

Dy të dyshuarve pas procedurave intervistuese nga ana e prokurorit të çështjes u është caktuar masa e ndalimit policor.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!