Policia arreston personin që la një të plagosur në Prizren – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
8 °C

Policia arreston personin që la një të plagosur në Prizren

15:20 | 14 Nëntor 2017

Policia në Prizren përmes një komunikate ka njoftuar se është arrestuar I.M. për veprën e kryer “Vrasje në tentativë”. Të dyshuarit i është sekuestruar arma dhe është dërguar në mbajtje.

Po ashtu, I.M. gjatë intervistimit e ka pranuar veprën të cilën e ka kryer.

Ditë më parë i dyshuari ka plagosur një person, ngjarja kishte ndodhur në lagjen “Arbana” të Prizrenit.

Komunikatën me detaje shtesë mund ta lexoni këtu:

Dje, në orët e pasdites, është arrestuar i dyshuar  I M i cili para disa ditëve  kishte kryer VP Vrasje ne Tentative, policia e Prizrenit tanimë ka siguruar prova të besueshme që e vërtetojnë dyshimin e bazuar.

Te dyshuari i është sekuestruar armen e tipit Ëalther me shtate fishek dhe një karikator, me te cilën ka kryer veprën penale. I dyshuari është intervistuar ne prani te avokatit te tij mbrojtës, i njëjti ka pranuar veprën qe ka kryer.

Pas intervistës me vendim te Prokurorit te Shtetit i njëjti është dërguar ne mbajtje për 48 ore.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!