“Porositë” Trump-Putin për Assad-in – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
3 °C

“Porositë” Trump-Putin për Assad-in

Shkruar nga: Shemsi Reçica

21:48 | 15 Prill 2018

Pas sulmit të fundit me raketa në Siri, nga SHBA-ja, Franca dhe MB-ja, kryetari amerikan, Donald Trump, dhe ai rus, Vladimir Putin, i kanë dërguar “porosi” të qarta dhe, pothuaj, të njëjta, pra, me një dallim fare të vogël, kryetarit sirian, Bashar al-Assad:

Putin-i “ia ka vazhduar lejen (e përhershme)” Assad-it, për vrasjen e popullatës civile, me të gjitha llojet e armve, pa asnjë përjashtim. Pra, edhe me armë kimike.

Trump-i, ndërkaq, i ka “dhënë leje” Assad-it, për vrasjen e popullatës civile, me të gjitha llojet e tjera të armve, me përjashtim të armve kimike. Pra, jo me armë kimike(!).

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!