Portieri shqiptar i Man Cityt pritet t’i bashkohet “Dardanëve”, ja ҫfarë ka bërë – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
17 °C

Portieri shqiptar i Man Cityt pritet t’i bashkohet “Dardanëve”, ja ҫfarë ka bërë

18:57 | 12 Tetor 2018

Portieri shqiptar, Arijanet Muriqi, i klubit anglez, sot ka aplikuar për pasaportën e Republikës së Kosovës.

19-vjeçari pritet t’i bashkohet Kombëtares së Kosovës, e cila po kalon një formë të shkëlqyer, dhe me ardhjen e talentit në skuadër, do të sigurohej edhe më shumë porta e “Dardanëve”.

Muriqi ka lindur në Zvicër, mirëpo prejardhjen e ka nga Rozhaja e Malit të Zi.

Procedura e aplikim është bërë gjatë ditës së sotme në Zurich të Zvicrës.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!