Postimi prekës i babait të 7-vjecares që ndërroi jetë në Turqi – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
4 °C

Postimi prekës i babait të 7-vjecares që ndërroi jetë në Turqi

11:38 | 12 Korrik 2018

Ka ndërruar jetë gjatë trajtimit në një spital të Turqisë, shtatëvjeçarja Delfina Shala. Prindërit e 7-vjecarjes, po i akuzojnë mjekët në Turqi për trajtim jo të duhur mjekësor. Trupi i pa jetë i Delvinës do të varroset sot në orët e pasdites.

U nis për të kërkuar ilaç në Turqi. Por nga atje nuk u kthye më. Delvina Shala, 7-vjeçe nga Fiushë Kosva gjeti vdekjen pasi që nuk mundi ta përballojë shërimin.

Prindërit e saj po e akuzojnë stafin mjekësorë në Turqi për trajtim jo të duhur. Babai i saj, Lavidimi po thotë se nga spitali nuk ia sqaruan rrezikshmërinë e aksidentit.

Ky është postimi i plotë i babait të Delvinës së ndjerë:

Allahu lula xhenetit zemra jeme operacionin te boshti kurrizor qysh na premtun me sukses e jo rrezikshmeri kta e preken ne kry pa dijenin ton allahu i shkatrroft orto mediken e prizerenit .ky spital e paska pas veq per pare perhunsh kan mi dal.ju lutem sa ma shum share leta sheh xhith kosova xhith bota qysh ma maskrun qike edhe autopsin edhe gjykatat mat larta evropijane kem me kerku pergjegjsi.neser mengjes 7 ora ju ftoj tv klan edhe xhith deshmitart e rastin delfina te dalin ne Airoport pergjegjsin per masakrimin e delfines kan me dhan spitali .dita ma e ranne jeten teme sot ne airoport

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!