Presidenti pritet në Samit nga Borissov – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
5 °C

Presidenti pritet në Samit nga Borissov

09:27 | 17 Maj 2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është pritur nga kryeministri bullgar, Boyko Borissov, i cili është nikoqir i Samitit të BE-së dhe Ballkanit Perëndimor në Sofje.

Brenda ndërtesës, Thaçi është pritur edhe nga presidenti Junker dhe përfaqësues të tjerë të Bashkimit Evropian.

Para hyrjes në objektin ku do mbahet Samiti, Thaçi ka thënë se ky samit i përbashkët është historik dhe me rëndësi të madhe për Republikën e Kosovës dhe tërë rajonin tonë.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!