Presidenti takohet me Johannes Hahn – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
5 °C

Presidenti takohet me Johannes Hahn

09:33 | 17 Maj 2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka arritur në Qendrën e Kulturës në Sofje, ku është duke u mbajtur Samitit i BE-së me vendet e Ballkanit Perëndimorë.

Thaçi ka takuar Komisioneri i Zgjerimit të BE-së, Johannes Hahn, i cili në mëngjes ka theksuar se është optimist se do të arrihet një zgjidhje në dialogun midis Prishtinës dhe Beogradit.

Brenda pak minutave pritet të fillojë sesioni i parë i këtij samitit. Ky Samit po konsiderohet historik për shtetet e Ballkanit Perëndimorë dhe perspektiven e tyre evropiane.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!