Protestojnë Zjarrfikësit, kërkojnë rritjen e pagave – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
5 °C

Protestojnë Zjarrfikësit, kërkojnë rritjen e pagave

10:36 | 12 Korrik 2018

Zjarrfikësit kanë protestuar para ndërtesës së qeverisë së Kosovës, duke kërkuar rritje të pagave dhe definimin e kompetencave të tyre.

Kryetari i Sindikatës së Zjarrfikësve, Muharrem Beka, ka thënë se janë këmbëngulës në kërkesat e tyre, raporton KTV.

Ai ka thënë se është e papranueshme se si institucionet kanë neglizhuar kërkesat dhe problemet e zjarrfikësve.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!